Klauzula sumienia i poszerzanie swojej wiedzy

Farmaceuci w swojej pracy spotykają się z różnymi ludzkimi problemami. Nigdy nie powinni oni okazywać zniecierpliwienia czy zdenerwowania. Nigdy też nie powinni wyśmiewać pacjentów, którzy przychodzą. Każdy przychodzi ze swoim bólem i cierpieniem, nawet jeżeli nie jest ono wypisane na twarzy.

Klauzula sumienia

Ludzie przychodzą do apteki naprawdę po różne rzeczy. Czasami przychodzi matka, która chce kupić dziecku witaminowe cukierki. Również taka osoba powinna zostać obsłużona profesjonalnie i fachowo. Część ludzi przychodzi do apteki po środki antykoncepcyjne dostępne bez recepty. Farmaceuta powinien wtedy wykazać się dużym zrozumieniem i pomóc w doborze odpowiedniego środka. Najczęściej chodzi tutaj po prostu o prezerwatywy. To najczęściej kupowany środek antykoncepcyjny w aptece. Jeszcze do niedawno trwało wiele kontrowersji na temat tak zwanej klauzuli sumienia. W myśl tej klauzuli farmaceuta mógł odmówić sprzedaży wybranego środka powołując się na swoje sumienie.

Nowe leki

Apteka Cieszyn to miejsce, w którym pacjenci na pewno spotykają się ze zrozumieniem ze strony swojego farmaceuty. Niektórzy wracają to tej samej apteki tylko dlatego, że mają pewność, że spotkają tam miłego i kompetentnego farmaceutę. Posiadanie takiej osoby w swoim zespole, jest dla każdego kierownika apteki ogromną radością. W każdej aptece powinien znaleźć się zespół ludzi, oddanych swojej pracy, zaangażowanych w to co robią. Oczywiście powinni oni cyklicznie rozszerzać swoją wiedzę. Na rynku wciąż pojawiają się nowe lekarstwa.