Maść na hemoroidy – jak wybrać dobry produkt?

Choroba hemoroidalna należy do chorób cywilizacyjnych, a jej przyczyną najczęściej jest po prostu nieodpowiedni tryb życia, w tym mała ilość ruchu i złe odżywianie się. Z chorobą tą jednak da się skutecznie walczyć, a pomoże w tym między innymi dobra maść na hemoroidy. Zobacz https://www.aptekagalen.pl/hemoroidy

Maść na hemoroidy – szeroki wybór i wiele składników

Istnieje bardzo wiele maści na hemoroidy, a ilość substancji czynnych, które są w nich stosowane, jest pokaźna. Najskuteczniejsze są jednak te, które oparte są na substancjach naturalnych.

Jedną z najskuteczniejszych substancji, która używana jest w leczeniu choroby hemoroidalnej, jest wyciąg z kasztanowca zwyczajnego. Wysoce skuteczne są też wyciągi z roślin takich, jak dąb, oczar, czy rumianek.

Chociaż w wielu przypadkach całkowicie wystarczą wyżej wymienione substancje, niektóre maści na hemoroidy posiadają też dodatkowo antybiotyki, sterydy i rozmaite substancje przeciwbólowe i przeciwświądowe. Tych mocniejszych maści używa się przede wszystkim wtedy, kiedy stadium choroby jest nieco bardziej zaawansowane, lub też w przypadku współwystępowania również innych chorób odbytu – na przykład szczeliny odbytu.

Maść to nie wszystko

Chociaż wiele osób polega przede wszystkim na maściach, należy pamiętać, że choroba hemoroidalna bierze się w ogromnej większości przypadków z siedzącego trybu życia, małej ilości ruchu i nieodpowiedniej diety.

Aby terapia była skuteczna, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią ilość ruchu i rezygnację z wysoko przetworzonej żywności. Dieta powinna być też bogata między innymi w błonnik i w naturalne oleje tłoczone na zimno.