Czy w aptece można dostać silny lek na zapalenie pęcherza bez recepty?

Zapalenie pęcherza najczęściej dotyka kobiety. Taka infekcja może mieć przebieg nagły, gwałtowny, nierzadko trudno dostać się od razu do lekarza, trzeba wpierw poradzić sobie z bólem i ciągłą chęcią pójścia do toalety. Leki na zapalenie pęcherza dostępne bez recepty w każdej aptece pozwalają na złagodzenie lub nawet wyeliminowanie problemu, wszystko zależy od tego, jaki rodzaj bakterii przedostał się do układu moczowego, czy podany preparat poradzi sobie z ich usunięciem.

 Co najczęściej podaje się na zapalenie pęcherza moczowego?

W czasie wystąpienia pierwszych objawów warto od razu sięgnąć po sprawdzony lek, tak żeby można było w porę zatrzymać gromadzenie się bakterii w cewce moczowej i pęcherzu. Substancją czynną, która jest niezwykle skuteczna przy tego typu infekcjach, jest furagina, coraz częściej można ją zauważyć w lekach na problemy z układem moczowym. Leki odkażające drogi moczowe bez recepty zawierają także inne substancje, większość z nich jest pochodzenia naturalnego, można tam zauważyć:

  • wyciąg z pietruszki,
  • żurawinę,
  • liść brzozy,
  • korzeń lubczyka,
  • ziele skrzypu,
  • kłącze perzu.

lek odkażający drogi moczowe

Co jest ważne w czasie przyjmowania tabletek na infekcje układu moczowego?

W czasie zapalenia pęcherza trzeba pamiętać, żeby odpowiednio dużo przyjmować płynów, istotna jest tutaj woda, pobudzi ona pęcherz do pracy i szybciej wypłuczą się z układu moczowego bakterie. Silny lek na zapalenie pęcherza bez recepty to przede wszystkim ten zawierający furaginę, warto pomóc sobie także podając duże dawki witaminy C.