Co warto wiedzieć o lekach na menopauzę?

W aptekach dostępne są leki na menopauzę bez recepty. Stosowane są one powszechnie od lat. Można je kupić w przystępnej cenie. Tabletki na menopauzę powinny pochodzić od renomowanego producenta, gdyż liczy się przede wszystkim jakość produktu. 

Leki na menopauzę

Obecnie istnieje bardzo dużo produktów, które pomagają w łagodzeniu objawów menopauzy. Warto tutaj wspomnieć o:

  • doustnych tabletkach bądź kapsułkach zawierających wyciąg z koniczyny czerwonej, który pomaga w zmniejszeniu uderzeń gorąca i innych objawów menopauzy
  • doustnych lekach zawierających wyciąg z soi, który jest bogaty w izoflawony, związki roślinne o działaniu podobnym do estrogenu, mogą pomóc w zmniejszeniu uderzeń gorąca i innych objawów menopauzy.
  • kremach zawierających naturalne składniki, takie jak DHEA i ekstrakt z korzenia lukrecji, które pomagają utrzymać poziom estrogenów w organizmie i zmniejszyć objawy menopauzy.

O czym trzeba pamiętać?

Oprócz wyżej wymienionych preparatów istnieją też leki hormonalne. Pomagają one w łagodzeniu objawów menopauzy. Wlicza się do nich estrogeny i progesteron, a ich stosowanie może przynieść wiele korzyści, takich jak zmniejszenie uderzeń gorąca, zwiększenie gęstości kości i poprawa nastroju. Każda osoba powinna jednak wiedzieć o tym, że stosowanie hormonalnej terapii zastępczej (HTZ) może wiązać się z pewnymi ryzykiem, takimi jak zwiększone ryzyko raka piersi, chorób sercowo-naczyniowych i udarów mózgu. Trzeba to przedyskutować ze swoim specjalistą, gdyż zdrowie jest najważniejsze. Żeby zwalczyć objawy menopauzy, warto też zdrowo się odżywiać oraz postawić na regularną aktywność fizyczną.