Jak dawkować leki na prostatę?

Wielu panów bagatelizuje regularne badania u urologa. To bardzo zły nawyk, który w wielu przypadkach kończy się naprawdę źle. Dlatego jeśli zauważy się, że nasz partner znacznie częściej korzysta w nocy z toalety czy odczuwa dyskomfort w okolicy krocza w ciągu dnia, warto namówić go na wizytę kontrolną u urologa.

Problemy z prostatą – częsty problem po pięćdziesiątce

Na przerost gruczołu kroczowego najczęściej narzekają mężczyźni w średnim wieku. Wraz z kolejnymi latami problem ten może się nasilać lub utrzymywać się na tym samym poziomie. Wiele zależy od tego, czy dobrze dobrano leki na prostatę (https://www.aptekagalen.pl/prostata) i prawidłowo się je dawkowało. To dlatego tak ważne jest być pod kontrolą urologa, kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy przerostu prostaty. Jakie mogą one być? Oprócz wspomnianego już dyskomfortu w okolicy krocza czy wzmożonej częstotliwości oddawania moczu, może być to również ból podczas stosunku czy zaobserwowanie krwi. Może być to również słabszy niż dotychczas strumień moczu oraz uczucie ciągle pełnego pęcherza i nie opróżniania go do samego końca.

Gdzie dostać leki na prostatę bez recepty?

Po wizycie u lekarza specjalisty może okazać się, że nie trzeba wcale przyjmować leków na receptę. Na rynku dostępne są przeróżne medykamenty, które pomagają w leczeni łagodnego przerostu gruczołu krokowego, a są dostępne bez recepty. Ważne, aby przyjmowanie jakichkolwiek leków na prostatę zawsze odbywało się pod czujnym okiem lekarza urologa, który na bieżąco będzie kontrolował sytuację zdrowotną.