Jak działa spray do uszu?

spray do uszu

 

Niewłaściwa higiena uszu może stać się przyczyną bólu ucha, powstawania szumu, jak i gorszego słuchu. W małżowinie usznej znajdują się gruczoły, które produkują woskowinę pełniącą istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu narządu słuchu. Wydzielina odpowiada za oczyszczanie uszu, osłanianie, jak i nawilżanie. Jej nadmiar jest jednak niepożądany, ale usuwanie powinno przebiegać delikatnie i bezpiecznie. Niewskazane jest stosowanie popularnych patyczków kosmetycznych, które mogą uszkodzić ucho. Alternatywą jest spray do uszu.

Spray do uszu- jak aplikować?

Spraye do uszu należy stosować nawet kilka razy na dobę (3-4 razy) przez 5 dni, aby pozbyć się zalegającej wydzieliny. W celach profilaktycznych można ograniczyć rozpylanie do dwóch w ciągu dnia około 1-2 razy w tygodniu. Profilaktyczne zastosowanie jest wskazane w przypadku osób, które mają tendencję do nadprodukcji woskowiny- dotyczy to szczególnie dzieci, seniorów, osób, które korzystają z aparatów słuchowych czy stosujących zatyczki do uszu. Wygodna konstrukcja opakowania pozwala na bezpieczne wprowadzenie go do ucha i komfortowe rozpylenie.spray do uszu

Spray do uszu – rodzaje

Wyróżniamy co najmniej trzy rodzaje sprayów do uszu, biorąc pod uwagę ich skład, w tym:
  • wodne,
  • olejowe,
  • wodno-olejowe.

Preparaty wodne jak np. te tutaj działają na zasadzie uwodnienia wydzieliny, co powoduje rozdzielenie martwych komórek naskórka. Olejowe preparaty silnie nawilżają oraz zmiękczają woskowinę, ale nie wywołują jej rozpadu. Wspierają natomiast naturalny proces oczyszczania ucha.