Jakie leki przeciwgorączkowe dostaniemy w aptece?

Leki przeciwgorączkowe są niezbędnym wyposażeniem apteczki każdego gospodarstwa domowego. Zatem, co warto mieć pod ręką, gdy zachorujemy oraz co na gorączkę możemy kupić w aptece, aby szybko i skutecznie postawić się na nogi? Poniżej przedstawiamy odpowiedź.

Czym jest gorączka?

Podwyższona temperatura i gorączka to nic innego jak reakcja obronna naszego organizmu przed atakiem, na przykład bakterii, czy wirusów. O ile podwyższona temperatura nie przeszkadza nam aż tak bardzo, o tyle gorączka, która zaczyna się od 38 stopni, jest już groźna dla nas i naszego samopoczucia. Przy tej temperaturze jesteśmy na tyle osłabieni, że często nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, dlatego właśnie sięgamy po leki przeciwgorączkowe.

Co na gorączkę z apteki?

Jeśli nasza domowa apteczka jest pusta i nie znajdują się w niej leki na gorączkę, koniecznie musimy udać się do apteki lub poprosić o to bliską osobę. Szybkie zbicie wysokiej temperatury jest bardzo ważne, aby nie doprowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia.

Dostępne w aptekach leki przeciwgorączkowe możemy podzielić na rodzaje substancji czynnej, jaka w nich występuje, są to leki zawierające:

– paracetamol

– ibuprofen

– kwas acetylosalicylowy

– naproksen

– metamizol

Wśród najsłabszych leków należy wybierać te zawierające w składzie paracetamol, który jest najłagodniejszy dla naszego organizmu. Natomiast w przypadku bardzo wysokiej i trudnej do zbicia gorączki u dorosłych, można zastosować leki z metamizoelm, który jest najsilniejszym z wyżej wymienionych leków.