Tabletki Pyrantelum przywrócą zdrowie jelit

Tabletki Pyrantelum to dostępny bez recepty lek przeciwpasożytniczy firmy Polpharma. Dostępny jest w opakowaniach po 3 tabletki. Substancją czynną leku jest pyrantel, stosowany w celu odrobaczenia organizmu przy zakażeniu jelit spowodowanym przez owsiki.

Tabletki Pyrantelum przeznaczone są do stosowania dla dorosłych i dzieci powyżej szóstego roku życia. Lek nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią.

Leczenie tabletkami Pyrantelum powinno odbywać się w dwóch fazach. Pierwsza, po zdiagnozowaniu problemu, od 1 do 4 tabletek (w zależności od wagi pacjenta), druga, po upływie 2-3 tygodni w takiej samej dawce.

Dawkowanie:

– 17-28 kg – 1 tabletka;

– 29-39 kg – 1,5 tabletki;

– 40-50 kg – 2 tabletki;

– 51-62 kg – 2,5 tabletki;

– 63-75 kg – 3 tabletki;

– powyżej 75 kg – 4 tabletki.

Leku nie należy stosować w przypadku leczenia miastenii, przyjmowania piperazyny oraz alergii na jakikolwiek składnik leku. U pacjentów zmagających się z niedokrwistością czy zaburzeniami czynności wątroby, możliwa jest modyfikacja dawki leku.

Tabletki Pyrantelum mogą powodować skutki uboczne. Występują jednak sporadycznie i w większości nie mają znaczącego wpływu na zdrowie pacjenta. Do możliwych skutków ubocznych należą przede wszystkim: zaburzenia snu, zawroty głowy, bóle głowy, zaburzenie łaknienia, ból brzucha, nudności, wymioty, biegunka.

Tabletek Pyrantelum nie wolno połykać w całości. Należy je rozgryźć lub pokruszyć i przyjąć w trakcie posiłku lub tuż po nim, popijając dużą ilością wody.